ARNO NAVIJAK S VOĽNOBEŽNOU BRZDOU HAVOC
ARNO NAVIJAK S VOĽNOBEŽNOU BRZDOU HAVOC

Váha, komfort
Váha, komfort

Voľnobežný systém cievky
Voľnobežný systém cievky

Pomer cena/kvalita
Pomer cena/kvalita

Popis produktu

Navijak Arno Havoc s voľnobežnou brzdou

Pre všetky produkty Arno platí, že reprezentujú výhodný pomer cena-kvalita. Tieto produkty poskytujú dobré riešenie aj pre začiatočníkov.

Havoc je typ s obľúbeným voľnobežným brzdovým systémom, masívnym grafitovým telom a hliníkovou cievkou, ktorý poskytuje riešenie pre množstvo techník lovu.

Má ľahký chod, za čo vďačí ložiskám uloženým v jednoduchom, zároveň však masívnom grafitovom tele. Spolu s telom zaručuje ergonomická kovová kľučka dokonalé navinutie aj väčších hmotností.

Disponuje samozrejme hliníkovou cievkou, vďaka ktorej je vhodný aj k použitiu s pletenou šnúrou.

Dostal nelepiacu sa prednú brzdu doplnenú praktickou zapínateľnou voľnobežnou brzdou, ktorá sa nachádza na spodnej časti navijaka. Možno ju nastaviť na požadovanú silu a následným zapnutím navijak nastaviť na úplne voľný beh. Ponúka veľkú výhodu pri love s 2 alebo viacerými prútmi a počas nočných rybačiek.

Univerzálne použiteľný model s prednou brzdou je dokonalý snáď k akejkoľvek metóde lovu zo dna alebo inej metóde od feeder lovu po lov ostriežov.

Nezávisle od skúsenosti odporúčaný navijak, ktorý ponúka super riešenie pre rybárov, ktorí hľadajú praktický navijak s priaznivejšou cenou.


Na navijakoch sa čoraz častejšie stretávame s kovovou cievkou. Odľahčená cievka klasického tvaru je odolná voči vonkajším fyzikálnym vplyvom a korózii.
Zapnutím voľnobežnej brzdy, ktorá sa nachádza v zadnej časti navijaka, dokáže ryba stiahnuť šnúru z cievky. Toto má dôležitú úlohu predovšetkým v noci pri love dravých rýb. Tvrdosť tejto brzdy možno regulovať skrutkou v zadnej časti navijaka. Dôležité je, že pri zdolávaní musíme používať hlavnú brzdu. Pre zdolávanie voľnobežná brzda nie je vhodná, prílišná záťaž môže spôsobiť poškodenie navijaka. Pri záseku musí byť bojová brzda vo vypnutom stave, pretože môže dôjsť k odmotaniu veľkého množstva šnúry, čo môže viesť k vzniku nechcených uzlov. Navijaky s voľnobežnými brzdami sú čoraz populárnejšie. V súčasnosti používajú tento univerzálny typ navijakov aj zástancovia klasického lovu zo dna a feeder rybári.

Číslo položky Odporúčaná maloobchodná cena Rozmer Počet ložísk Brzdový systém Prevodový pomer Materiál tela navijáka Cievka Kapacita cievky Hmotnosť
20114-031 ARNO NAVIJÁK S VOĽNOBEŽNOU BRZDOU HAVOC 3000 ALU.S 35.81 EUR
27.89 EUR
300012Predná brzda + voľnobežná brzda5,0:1GrafitHliník0,20 mm / 300 m307 g


BANAX NAVIJAK HELICON 5600NF
109.40 Eur
KAMASAKI NAVIJAK SUPER RUNNER
23.74 Eur
CARP EXPERT NAVIJAK METHOD FEEDER RUNNER
39.58 Eur
CARP EXPERT NAVIJAK NEO FEEDER RUNNER
47.13 Eur
CARP EXPERT NAVIJAK UNI RUNNER 6000
54.68 Eur
CARP EXPERT NAVIJAK NEO RUNNER 6000
50.91 Eur
Žiadne súviasiace články
No related videos