ARNO NAVIJAK S VOĽNOBEŽNOU BRZDOU NEXUS
ARNO NAVIJAK S VOĽNOBEŽNOU BRZDOU NEXUS

Voľnobežný systém cievky
Voľnobežný systém cievky

Pomer cena/kvalita
Pomer cena/kvalita

Popis produktu

Arno Nexus navijak s voľnobežnou brzdou

Pre všetky produkty značky Arno platí, že disponujú výhodným pomerom cena-kvalita. Tieto produkty ponúkajú výborné riešenie pre začiatočníkov.

Vo viacerých rozmeroch dostupná séria Nexus ponúka obľúbeným voľnobežným brzdovým systémom, masívnym grafitovým telom a odľahčenou cievkou (odporúčame používanie monofilového vlasca) riešenie pri mnohých metódach lovu.

Má ľahký chod, za čo vďačí vnútorným ložiskám a mechanizmu, ktorý sa nachádza v jednoduchom, predsa však masívnom grafitovom tele. Okrem tela aj ergonomická kovová kľučka zaručuje dokonalé navíjanie aj väčších hmotností.

Je inštalovaný s nelepiacou sa prednou brzdou, ktorá je doplnená o zapínateľnú voľnobežnú brzdu, nachádzajúcu sa v jeho spodnej časti. Podľa nárokov možno nastaviť jej silu, ktorá umožňuje nastaviť navijak ako voľne bežiaci. To je veľká výhoda pri love s 2 alebo viacerými prútmi alebo nočnom love.

Univerzálne použiteľný model s adekvátnou prednou brzdou je dokonalý snáď pre všetky rybárske metódy od kapráriny po lov zubáča. 


Zapnutím voľnobežnej brzdy, ktorá sa nachádza v zadnej časti navijaka, dokáže ryba stiahnuť šnúru z cievky. Toto má dôležitú úlohu predovšetkým v noci pri love dravých rýb. Tvrdosť tejto brzdy možno regulovať skrutkou v zadnej časti navijaka. Dôležité je, že pri zdolávaní musíme používať hlavnú brzdu. Pre zdolávanie voľnobežná brzda nie je vhodná, prílišná záťaž môže spôsobiť poškodenie navijaka. Pri záseku musí byť bojová brzda vo vypnutom stave, pretože môže dôjsť k odmotaniu veľkého množstva šnúry, čo môže viesť k vzniku nechcených uzlov. Navijaky s voľnobežnými brzdami sú čoraz populárnejšie. V súčasnosti používajú tento univerzálny typ navijakov aj zástancovia klasického lovu zo dna a feeder rybári.

Číslo položky Odporúčaná maloobchodná cena Rozmer Počet ložísk Brzdový systém Prevodový pomer Materiál tela navijáka Cievka Kapacita cievky Hmotnosť
20037-200 ARNO NAVIJAK S VOĽNOBEŽNOU BRZDOU NEXUS 2000 There is no unique product image for this product version, so the main product image is displayed. 24.90 EUR
19.90 EUR
20005Predná brzda + voľnobežná brzda5,1:1GrafitGrafit0,15 mm / 180 m279 g


BANAX NAVIJAK HELICON 5600NF
90.90 Eur
KAMASAKI NAVIJAK SUPER RUNNER
19.90 Eur
CARP EXPERT NAVIJAK NEO FEEDER RUNNER
39.90 Eur
CARP EXPERT NAVIJAK UNI RUNNER 6000
45.90 Eur
CARP EXPERT NAVIJAK NEO RUNNER 6000
42.90 Eur
KAMASAKI NAVIJAK SUPER FEEDER RUNNER 6000
39.90 Eur
Žiadne súviasiace články
No related videos